Vysoké podpatky a co nám mohou při častém nošení způsobit

·         Noha v nepřirozené poloze
·         Chodidla jsou neustále napjatá
·         Změna těžiště těla
·         Deformovaná kostrč a bederní část páteře
·         Příliš velký čas na špičku nohy

Tohle všechno může naše tělo nepřirozeně ovlivnit.

hotel

NAŠE ZÁDA
Ta podpatky vyloženě trpí. Může se stát, že naše páteř bude po několika letech v podpatcích vypadat zdeformovaně, nepřirozeně. Samozřejmě tyto boty přispívají k bolesti páteře a zad, která se může rozrůst až do chronické bolesti, které se pravděpodobně nezbavíte.

TRPÍ TAKÉ NAŠE CHODIDLA
Ta jsou neustále napjatá, nemají chvíli klidu, většinou bolí a samozřejmě natékají, to není nic neobvyklého. Ovšem tato nepřirozená poloha chodidel může ovlivnit naše nervy a my můžeme postupně ztrácet cit v nohách. Naše kotníky nám také nepoděkují, protože v nich může dojít k poškození jak nervové tkáně, tak k přiskřípnutí nervů mezi kůstky. Je velmi snadné si kloub v kotníku vyvrknout nebo si jej při pádu na nerovném povrchu zlomit.

boty

TĚŽIŠTĚ TĚLA JE POSUNUTO
Na špičku nohy, tedy vlastně na několik drobných kůstek zde, pokládáme váhu celého našeho těla, a také všeho, co nosíme s sebou. Proto se nemůžeme divit, že jsou naše nohy nateklé a bolavé.

Onkologové zjistili, že vysoké podpatky mohou za rakovinu

Podle některých onkologů na Kalifornské univerzitě je možné, že i vysoké podpatky mohou přispívat ke vzniku rakoviny.
–          Jak víme, rakovina vzniká po nějakém velkém zánětu, nebo jejich častém výskytu v těle. Právě záněty zvyšují riziko, že budete trpět nádorovým onemocněním zhoubného typu.

Podle těchto vědců právě nepřirozené polohy našich nohou mohou vyvolávat bolestivé a nepříjemné záněty v noze. Pokud se stane, že škodlivé látky, které jsou ze zánětu uvolňovány do krevního oběhu, v krvi moc dlouho, zvyšují se šance, že budete trpět rakovinou.
Nošení podpatků má samozřejmě i dobrý vliv na naše tělo – jenom to, dámy, nesmíme přehánět.