Vysoká škola

Maturita je úspěšně za vámi a příjímací zkoušky na vysokou školu taky! Konečně máte hotovou maturitu a dokonce jste i přijati na vysokou školu přesně tak, jak jste si přáli. Konečně si můžete s klidným svědomím přispat, zajít s kamarády na pivo nebo se jen tak flákat venku a to všechno bez učení! Ale pozor- na studium vysoké školy (nebo vyšší odborné školy) byste se měli připravit.
knihy v knihovně.jpg

Studium na vysoké škole může být velkou změnou oproti studiu na střední škole. Pro žáky gymnázia je téměř povinností pokračovat po úspěšně složené maturitní zkoušce ve studiu na vysoké škole, protože gymnázia jsou všeobecná a nemají konkrétní zaměření.

Nástup na vysokou školu může být pro mnohé z nás velkou změnou. Je novým začátkem a každý z nás má “čistý štít”. Ale změnou je také v tom, že je oproti je střední škole výrazně těžší. V průběhu zkouškového období jsou zkoušky stejně velké, jako maturitní zkouška. To znamená, že máme dvakrát ve školním roce zkoušky, které jsou ve stejném rozsahu, jako maturitní zkouška, která je u studentů středních škol obávaným strašákem téměř od prvního ročníku.

V průběhu prvního ročníku je žádoucí, abyste školu navštěvovaly co nejvíce hodin podle rozvrhu, protože se během prvního ročníku “čistí” (což znamená, že je vyhazováno mnoho žáků).  Na druhou stranu ten, kdo chce být úspěšný ve studiu to určitě se snahou dokáže.

Hlavně je potřeba si uvědomit, že nastává jiný režim než na střední škole a že už jste dospělí- jak se říká, maturita je zkouškou dospělosti a vy jste ji úspěšně složili.
nervózní studentka.jpg 

Závěrem napíše jen to, že jak se říká, opakování je matka moudrosti. Doporučuji tedy tedy budoucím studentům vysokých škol, aby si před nástupem na vysokou školu zopakovali učivo ze střední školy. Víte, že vám dělá problém například Matematika? Proto je před nástupem na vysokou školu vhodné si zopakovat.