Žít jako děti květin

Svým způsobem vede každý z nás život v určitém režimu a stylu. Ztotožňujeme se s nějakými názory a přesvědčením, které dává našemu životu lepší pohled na svět a lidi kolem nás. Takovým osobitým a jedinečným stylem života je i hippies styl nebo komunita lidí, kteří si život užívají a berou ho z pohledu, na který „obyčejný“ člověk jen tak nedosáhne.
„Hippísáci“ neboli také nazývaní „děti květin“, přesazují život v lásce, míru, štěstí, přátelství a nespoutané svobodě. Do jisté míry jsou lidi, kteří vedou hippie život celkem srovnaní a nesmírně šťastní už jen při představě, že v to doopravdy věří.
smajlík s čelenkou
Co je charakteristické pro skupinu lidí s životním stylem hippies?
–       dlouhé vlasy,které nosili převážně všichni včetně mužů
–       vzdušné a dostatečně volné oblečení všech barev (čím více, tím lépe)
–       korálky, a to ve vlasech, na krku, na ruce, ale i u kotníků
Zástupci tohoto stylu života, mají svůj jednoduchý image jasně daný z určitého důvodu. Je to jejich projev negativní reakce na tehdejší válku proti Vietnamu a pokračuje to pořád s nesouhlasem, že svět žije pro peníze. Hippísáci jsou považováni už od pradávna za podivínské bytosti, které ujíždí na zelené rostlině, která z nich dělá jen povaleče a lehkomyslné lidi.
Ve skutečnosti je to však tak, že svým chováním, kdy vybočují z „normálu“ bojují proti přesvědčení, že svět může být prožitý i jinak a bez vlivu ostatních lidí.
dívka u plotu

Peace and Love

Takovým symbolem a heslem všech dětí květin je Peace and Love, tedy Mír a Láska. Lidé žijí pro tento životní styl ještě i v dnešní poměrně moderní a kontroverzní době, kdy to bohužel nemají až tak lehké, jako tomu tak bylo v 60. letech, kdy se mezi nás tento styl rozproudil. Dalo by se říct, že se o nich tolik nemluví z toho důvodu, že se stáhli do ústraní nebo na sebe jen tolik neupozorňují. Ovšem jejich smýšlení a poselství žít v míru, lásce a svobodě je pro ně pořád prioritou, a to se ani dobou měnit nebude. A právě v tomto směru, by si měl z takových hippísáků, brát někdy příklad každý.