Rozkládací sedací souprava: Vyberte tu správnou

Než začneme s výběrem té pravé pohovky pro vás, nejprve si doma správně rozměřte místnost, ve které bude umístěna. Výběr jen tak „na slepo“ by vás mohl později velmi mrzet. Před samotným nákupem také zvažte vaše dispoziční možnosti, která později pomohou s lepší orientací v obchodě. Podle toho pak zvolíte správný typ a velikost sedačky, aby později konstrukce nevadila v otevřeném prostoru.

pohovka

Začínáme výběrem potahu

Velikost sedací soupravy už máme vyřešenou a teď přichází řada na potah. V nabídce najdete nejrůznější druhy látek, ekokůží nebo dokonce pravou kůži. Každý z těchto materiálu disponuje rozdílnými vlastnostmi, proto si před výběrem dobře prostudujte výhody a nevýhody daného materiálu.

  • Potahový materiál = látka

Využijete je do všech možných typů interiérů. U tohoto materiálu si ale dejte pozor, jak budete sedací soupravu využívat. Sebemenší používání na ní bude za chvilku vidět. Pokud v domácnosti společně s vámi bydlí děti nebo pokud vlastníte chlupaté mazlíčky, pak volte materiál, který bude odolný proti nečistotám a chlupům a vydrží i nějaké to škrábnutí zvířecím drápkem. Hrubší látky se tímto způsobem velmi snadno poškodí.

  • Potahový materiál = ekokůže

Další možností materiálu je bezesporu ekokůže. Tento materiál volí spousta zákazníků hlavně kvůli ceně, i když rozhodně její životnost není tak vysoká jako u klasické kůže. Jedná se o materiál, který je vyroben z rozdrcených zbytků hovězí kůže, která se později dobarvuje, nanese na podklad z látky a slisuje dohromady. Navíc tento materiál od klasické kůže na první pohled ani nepoznáte. Ideálně je pak vyčistíte suchou pěnou, voda by totiž mohla povrch narušit.

sedačka

  • Potahový materiál = kůže

Mezi nejlepší z nejlepších patří rozhodně materiály z pravé hovězí kůže, která je velmi odolná a jednoduchá na údržbu. I když se na první pohled můžou zdát tyto sedací soupravy skoro nedosažitelné, opak může být pravdou a často je tak můžete najít za velmi příznivé ceny.