Odstraňte kočičí moč: domácí prostředky na vůni a skvrny

Pokud máte kočky, znáte ten kousavý pach kočičí moči. Za zápach, mimo jiné, jsou zodpovědné látky amoniak a sirovodík, které se nacházejí v moči. Proto je důležité jednat rychle a nedovolte, aby moč zaschla.
Zvláště citlivé materiály by se nikdy neměly čistit chemickými čistícími prostředky. Kromě toho mohou agresivní čisticí prostředky poškodit zdraví vaší kočky. To je důvod, proč vám představíme některé účinné domácí prostředky na zápach a skvrny moči vaší kočky.
super kočka

Odstraňte zápach a skvrny

Než použijete domácí prostředky, měli byste vždy zasažené místo dobře osušit. Nečekejte, až se moč vyschne, ale odstraňte ji papírem nebo kuchyňským papírem. Pak už můžete začít.

●     Použijte jedlou sodu k vázání moči. Prášek naneste na skvrnu a nechte působit. Pokud je suchý, můžete jej odstranit.
●     Na menší skvrny, můžete zkusit ocet. Smíchejte jeden díl octa se dvěma díly vody. Než použijete ocet, měli byste ošetřit skvrnu neutrálním mýdlem. Poté naneste směs na skvrnu. Po deseti minutách můžete místo znovu otřít vodou.
●     Ústní voda pomáhá zejména proti zápachu moči. Zředí se vodou v poměru 1: 1 a nanese se na postižené místo. Pokud používáte barevné ústní vody, tak ty mohou zanechat barevné skvrny na světlé tkanině. Aplikujte pouze na tmavé podlahy a materiály nebo použijte nebarevnou ústní vodu.
●     Vůně citronů nebo pomerančů zakryje smrad. Použijte citrusový olej nebo slupky ovoce. Mimochodem, můžete tuto metodu použít preventivně: kočky vůbec nemají rádi vůni citrusových plodů, takže je můžete vložit od čalouněného nábytku.
●     V boji proti zápachu moči můžete také použít kávu nebo instantní kávu. Nejdříve namočte místo mýdlem a pak naneste prášek. Ponechte jej působit a vysušte, když je suchý. Pamatujte také, že prášek odbarví světlé látky.
vykulený mourek

Pokud nic jiného nepomůže proti skvrně nebo zápachu, existují speciální čisticí prostředky pro kočičí moč. Kromě toho byste měli najít důvod, proč vaše kočka dělá značky v bytě. Někdy to dělají, protože je něco obtěžuj nebo cítí ohroženy.