Jak narychlo skvěle uklidit

Doma je sice nepořádek, ale to ještě nějaký ten den vydrží. Že jste se chystali uklidit až o víkendu, ale návštěva je již za rohem? Nečekaná návštěva vám tak může udělat čáru přes rozpočet. Nezoufejte, váš domov může být čistý během několika minut. Stačí, když se budete držet osvědčených rad.
práce v domácnosti
1.       Nezaměřujte se na detaily
Že není vyluxováno, na podlaze jsou fleky, věci rozházené, postele neustlané….? Na detaily se nezaměřujte, návštěva z toho mnoho stejně nepostřehne, a co můžete, to zavřete za dveře. Nevěšte hlavu, dobře to dopadne!
2.       Dětský pokoj a ložnici zavřete
Návštěva do ložnice ani dětského pokojíku vůbec nemusí, takže v klidu zavřete dveře. Bordel tak zůstane všem cizím očím utajen.
3.       Všechny zbytečnosti pryč
Důležitější bude obývák, kam návštěvu nejspíše také posadíte. Proto se na něj zaměřte, aby působil co nejpohodovějším dojmem. Odneste všechny zbytečnosti a věci, které sem nepatří (klidně je zavřete do ložnice, uklidit je můžete až o tom víkendu). Anebo je rovnou vyhoďte, nyní máte skvělou příležitost nepřemýšlet a nelitovat vyhozených přebytečných cetek.
4.       Kuchyně
Pokud návštěvu zvete do kuchyně, nebo jestli máte kuchyň moderně spojenou s obývákem, je jasné, že i zde by měl, alespoň na oko, panovat pořádek. Proto rychle ukliďte špinavé nádobí do myčky. I zde platí pravidlo, že zbytečnosti je dobré schovat, nebo rovnou vyhodit.
prachovka na tyči
5.       Čistý stůl
Stůl vévodí místnosti, proto by měl být hezky uklizený. Žádné špinavé talířky a hrnky od ranní kávy. Požadavek na čistý stůl je důležitější než na kterýkoliv jiný nábytek.
6.       Vůně
Voňavý byt je jistotou čistoty. Proto zapalte vonné svíčky či tyčinky, nebo použijte jiný přípravek na provonění. Vyzkoušet také můžete hřebíček, který jednoduše rozsypte po stole. Budete překvapeni jeho příjemnou vůní. Vždy totiž platí, že kde to hezky voní, tak se i hezky pobývá.