Proč psi dělají psí kusy?

Přítomnost psa pozitivně ovlivňuje psychický a do určité míry i fyzický stav člověka.

Jak se ale cítí vlastně sami psi? Jeho majitel už většinou nálady svého zvířete dokáže odhadnout a poradit si s nimi. Někdy je ale třeba pomoc hledat u odborníka.

Každý ví, že vývojové stadium u psů je podobné jako u člověka. Od hravého, bezstarostného štěněte, přes nástrahy světa objevujícího psího teenagera, rozvážného obětavého rodiče, až po poklidného seniora, který hledá spíše klid a odpočinek.
venčení psů

Většinu svého života potřebuje prožít pes aktivně, (dle druhu plemen) a za vašeho vydatného přispění, jinak počítejte s tím, že opravdu začne vyvádět psí kusy. Pokud mu nevěnujete dostatečnou pozornost ve formě procházek a pracovních aktivit, může se lehce stát, že po vašem odchodu do práce, se váš miláček pustí do činností, jejichž výsledek se vám nebude určitě zamlouvat. Může jít o rozkousané předměty v bytě, vyhrabané květináče a vrcholem se stává i vykonání potřeby zvířete přímo u vchodových dveří. Platí to i psů, kteří jsou chováni venku, a u kterých se spousta chovatelů domnívá, že na dvorku, či zahradě najdou více rozptýlení. Pokud už to problémy nastaly, není nač čekat a začněte jednat. Jako ideální řešení se nabízí agility, sport, který zaručeně osloví nejenom vašeho mazlíčka, ale i vás samotné.
roztomilé štěně

Jde o bezkontaktní navádění psa na různé překážky, které obvykle zvíře radostně zvládá a následně je odměněno pamlskem. Tímto způsobem se rychle naučí mnoha povelům, vydá energii při plnění úkolů, a doma se z něj stává učiněný andílek. Navíc ještě zlepšíte jeho, i svoji fyzickou a psychickou kondici, což určitě za trochu vaší námahy stojí. Odměnou vám bude spokojený a oddaný společník, který se bude těšit na chvíli, kdy berete do ruky vodítko. Už totiž dobře vycítí, že nastává jeho čas pro vyvádění psích kusů.