Proč psi dělají psí kusy?

Přítomnost psa pozitivně ovlivňuje psychický a do určité míry i fyzický stav člověka.

Jak se ale cítí vlastně sami psi? Jeho majitel už většinou nálady svého zvířete dokáže odhadnout a poradit si s nimi. Někdy je ale třeba pomoc hledat u odborníka.

Každý ví, že vývojové stadium u psů je podobné jako u člověka. Od hravého, bezstarostného štěněte, přes nástrahy světa objevujícího psího teenagera, rozvážného obětavého rodiče, až po poklidného seniora, který hledá spíše klid a odpočinek.
venčení psů

Většinu svého života potřebuje prožít pes aktivně, (dle druhu plemen) a za vašeho vydatného přispění, jinak počítejte s tím, že opravdu začne vyvádět psí kusy. Pokud mu nevěnujete dostatečnou pozornost ve formě procházek a pracovních aktivit, může se lehce stát, že po vašem odchodu do práce, se váš miláček pustí do činností, jejichž výsledek se vám nebude určitě zamlouvat. Může jít o rozkousané předměty v bytě, vyhrabané květináče a vrcholem se stává i vykonání potřeby zvířete přímo u vchodových dveří. Platí to i psů, kteří jsou chováni venku, a u kterých se spousta chovatelů domnívá, že na dvorku, či zahradě najdou více rozptýlení. Pokud už to problémy nastaly, není nač čekat a začněte jednat. Jako ideální řešení se nabízí agility, sport, který zaručeně osloví nejenom vašeho mazlíčka, ale i vás samotné.
roztomilé štěně

Jde o bezkontaktní navádění psa na různé překážky, které obvykle zvíře radostně zvládá a následně je odměněno pamlskem. Tímto způsobem se rychle naučí mnoha povelům, vydá energii při plnění úkolů, a doma se z něj stává učiněný andílek. Navíc ještě zlepšíte jeho, i svoji fyzickou a psychickou kondici, což určitě za trochu vaší námahy stojí. Odměnou vám bude spokojený a oddaný společník, který se bude těšit na chvíli, kdy berete do ruky vodítko. Už totiž dobře vycítí, že nastává jeho čas pro vyvádění psích kusů.

Proč psi dělají psí kusy?
4.3 (85%)4