Děti, které se nudí, zlobí

Zabavit děti může být někdy docela problém. Zvlášť, kdy mají prázdniny. Jestliže jsou Vaše děti čerstvě odrostlé pískovišti, tak to bude pro ně to pravé navštívit dinopark. Je to zvláštní, ale většina menších dětí je fascinována pravěkými zvířaty. V naší republice můžete dinoparků navštívit rovnou pět.
·        Praha
·        Liberec
·        Ostrava
·        Vyškov
·        Plzeň
dinosaurus v dinoparku
Právě v plzeňském dinoparku, který je z těch pěti nejstarší, mají jeden unikát.V roce 1994 byla u australského Sydney objevena živoucí fosilie. Jmenuje se wollemie vznešená a na naší Zemi existuje už neuvěřitelných sto sedmdesát pět miliónů let. Až se Vaše ratolesti nabaží pravěkých zvířat, stačí přejít jen o několik metrů dál a jste v současné zoologické zahradě.

Seznámení s Thespianem

Jestliže jsou Vaše děti o rok či dva starší (nebo v dinoparku už byly), tak je pro ně výborným výletem návštěva liberecké iQLandie. Pod tímto tajemným názvem se skrývá vědecké centrum s 3 D planetáriem. Že zní ten název trochu nudně? Tak to jste na velkém omylu. Víte, že voda může téct i do kopce? Že to není možné? Třeba Vám to vysvětlí zdejší celebrita – humanoidní robot Thespian. Jeho kolegové pracují jako průvodci po velkých letištích. Tento měří sto sedmdesát pět centimetrů. Jeho váha je ale mírně „anorektická“. Váží pouhých třiatřicet kilogramů.
§  Krom toho tu můžete vidět první mobilní telefon, který vážil šest kilogramů nebo slavný kempingový stan s příslušenstvím. Takový, se kterým se jezdívalo do Jugoslávie.
pohled na robota
Pokud jsou Vaše děti zaměřeny spíše „přírodně“ nežli vědecky, pak je pro ně připraven „Zeměráj“. Jedná se o zážitkový park, který najdete v Kovářově na Písecku. Ve staročeském skanzenu se dozvíte, jak žili naši předkové. Děti si mohou projít kilometr dlouhou stezku pro bosé nohy. Půjdou polem, potokem, pískem. A aby se děti vůbec nenudily, jsou pro ně připraveny desítky her a hlavolamů.