Kamenná pracovní deska jako krásný a odolný materiál

Také milujete svou kuchyni? V tom případě je jistě velmi krásná, takže vás těší už samotný pobyt v této místnosti. Možná je dokonce natolik krásná, že se za ni nemusíte stydět ani v případě, kdy máte prostorově propojenou kuchyni s obývacím pokojem, takže každý, kdo vás navštíví, vám uvidí až na kuchyňský stůl. Ovšem pokud jste si zvolili správně materiál na výrobu pracovní kuchyňské desky, tak se v žádném případě nemáte za co stydět, ba naopak – takový kámen v kuchyni je na pohled luxusní a nadčasový materiál, který bude každý váš návštěvník obdivovat. Tím spíše, že se kámen hodí do každého typu interiéru, ať už je vyvedený v libovolném stylu.

kuchyňská deska

Nicméně kámen je v kuchyni tou pravou volbou ještě i z mnoha jiných důvodů. Nejen, že je z estetického hlediska naprosto dokonalý, ale je dokonalý i z hlediska vlastností, které ocení každý, kdo v kuchyni vaří více než jen kávu.
Napadlo vás někdy, že byste ve své kuchyni prakticky nemuseli používat žádné pracovní prkénko? Vážně, krájet a sekat můžete klidně na své pracovní desce. Stejně tak můžete přímo na ní zpracovávat různé suroviny, připravovat těsta, loupat zeleninu, a dokonce na ni můžete bez obav odložit i rozpálený pekáč z trouby.

povrchový efekt

Nevěříte? V tom případě doma asi nemáte pracovní desku z technického kamene.
Technický kámen je z více než devadesáti procent tvořen kamenem přírodním. Zbytek tvoří různé příměsi a umělé pryskyřice. A právě díky modernímu technologickému zpracování je tento umělý kámen ještě mnohem kvalitnější materiál do kuchyně, než kámen přírodní. Tam, kde příroda zaváhala, dotáhly moderní technologie technický kámen k naprosté dokonalosti.
Třeba tím, že není pórovitý. To v praxi znamená, že nepřejímá cizí barvy ani pachy, není nasákavý. Jeho údržba je proto snadná a nepoznamenají ho ani výrazné ovocné šťávy anebo chemikálie v podobě soli a octa.