Dítě potřebuje svůj prostor

Pokud byste se zeptali dítěte, které spí ve společné ložnici s rodiči, co je jeho největším snem, asi by odpovědělo, že je to samostatný dětský pokoj.
–         Pokud máme dětí více, není bezpodmínečně nutné, aby mělo každé z nich svůj vlastní pokoj.
–         Jen je potřeba, aby mělo každý svůj vlastní prostor.
chlapeček s obrázkem
K dosažení tohoto cíle je zapotřebí vybavit dětský pokoj co nejvhodněji.Podle některých bytových architektů dělají rodiče jednu zásadní chybu. Nedívají se na dětský pokoj dětskýma očima, ale očima dospělého člověka. To má za následek vznik pokoje pouze pro praktické využití. Děti ale chtějí více.
·        Pokud byste postavili malou slečnu před rozhodnutí, jestli si vybere postel s nebesy nebo válendu s úložným prostorem, asi by dlouho neváhala.
·        A kluk si určitě vybere postel, která se bude více podobat bunkru nežli praktické moderní posteli.

Zvířátka kam se podíváš

Zcela jistě záleží i na povlečení, které pro svou ratolest zvolíme. Musíme pamatovat na to, že ne každá slečna se cítí princeznou, a ne každý kluk je závodníkem. Proto je potřeba volit podle osobnosti každého dítěte.
·        Proč tedy nedopřát svým dětem například pokojíček, který bude spíše připomínat zoologickou zahradu.
·        Tím nemyslím, že v každém rohu bude terárium a po podlaze se budou prohánět všechna možná zvířata.
Povlečení se zvířátky jistě udělá velkou radost a plakáty na stěnách s motivy oblíbených zvířátek také určitě neurazí.A když už jsme mluvili o těch živých zvířatech, tak bych si dovolila jednu poznámku.
–         Kam se hrabou rozliční savci na zdech a postelích na ta živá zvířátka, která jdou pomazlit.
holčička v okně
Odborníci vhodné zvířátko pro děti jen doporučují.Děti se tím naučí zodpovědnosti. Ale i tady je potřeba hodně přemýšlet. Některé malé děti ještě nejsou zralé na to, aby se staraly o živého tvora.