Nejlepší nástroje na tvorbu webových stránek

Na online trhu se nyní nachází desítky nástrojů, díky kterým můžete vytvořit dokonalé stránky klidně i během pouhé hodiny. A většina z nich je zadarmo. Minimálně jejich základní verze většinou placené nejsou. To platí přinejmenším pro blogy nebo stránky, které obsahují i název daného portálu.
příprava webu
 
Vyšší úspěšnost mezi čtenáři, návštěvníky a klienty ovšem mají odkazy s jednoduchým jménem, které jste si sami vymysleli. Podívejme se na konkrétní místa, na které byste se měli soustředit. Mezi nejznámější, nejlepší a nejlevnější patří:

  • Webnode,
  • WIX,
  • Mozello,
  • MioWeb,
  • WEBGARDEN.

 osm šablon
U těchto pěti serverů si můžete vybrat z různých variant, které jsou samozřejmě různě drahé. Ideální je ovšem Standard od Webnode za 249 Kč, Unlimited od WIX za 330 Kč, Premium od Mozello za 169 Kč, Standard od MioWeb za 299 Kč nebo Platinum od WEBGARDEN za 395 Kč. Všechny uvedené ceny jsou za jeden měsíc. Záleží nejen na vašich finančních možnostech, ale hlavně na tom, co požadujete.
 

Nejdůležitější parametry výběru

Pokud potřebujete skutečně profesionální práci, musíte se zamyslet nad možnostmi propagace a marketingu. Do této kategorie patří například META data u jednotlivých příspěvků a dalších částí textu, tlačítka pro rychlé sdílení na sociálních sítích, Google Analytics, kontaktní komentářové formuláře a podobně.
 

Šablony, pluginy a vlastní úpravy

To, co váš bude jistě zajímat nejvíc především na začátku snažení, je počet možných šablon, které daný portál nabízí. MioWeb jich nabízí 28, Mozello krásných 48, Webnode celých 75, WEBGARDEN jde přes sto na 148 a WIX nabízí neuvěřitelných 400 šablon na výběr.
 
Některé stránky nabízejí rozlišení, jiné ne. U všech uvedených si můžete zvolit vlastní písmo, manipulaci s rozložením textu. To znamená, že si posunete kolonky na místa, kde je přesně budete chtít. A důležité může být také možnost dát veškeré, zveřejněné texty do cizího jazyka.
 
Kromě toho je důležitá také uživatelská jednoduchost. To, jak snadno se vám s nástrojem bude pracovat, kolik času vše zabere a kolik informací poskytují je klíčové. Stejně tak ale musíte myslet také na technologické parametry jako je velikost na disku, možnost a cena domény, zabezpečení a další.