Internetové pirátství

Samozřejmě se s pirátstvím muselo počítat, jelikož s náběhem rychlých internetů si každý z nás může stáhnout opravdu cokoliv. Lidé se mohou dívat na filmy v HD kvalitě a to, aniž by si je zakoupili.
pirátská vlajka
Co to vlastně to pirátství je?

V dávných dobách byli piráti pouze na moři. Piráti prováděli kriminální činnosti a díky moři a lodím je nemohli dopadnout a často ani nedopadli. Dnes už je ale pirátství přesunuto do světa výpočetní techniky. Internetové pirátství je tedy kriminální činnost, při které lidé nelegálně kopírují, stahují nebo užívají softwary, na které se nevztahují autorská práva výrobců či autorů. U nás v České republice je softwarových pirátství známo docela dost. Rozhodně to není úplně nejvíce v porovnání s celým světem, ale rozhodně se u nás také vyskytuje.

U nás se nejvíce objevuje neoprávněné užívání, kdy uživatel využívá software nelegálně a to pouze pro svoji potřebu. Někdy se stává, že ani vy sami nevíte, že něco takového vůbec děláte.


Když se nad tím tak zamyslíme, kdyby distributoři zpřístupnili hudbu nebo filmy na internetových sítích, razantně by se tím snížilo pirátství a to i v případě, kdyby za to měli lidé platit. Distributoři jsou ale zvyklí získávat peníze z fyzických obchodů, takže o téhle možnosti asi ještě nezačali uvažovat.
heslo pod lupou

Možná byste se tomu divili, ale na světě existuje opravdu velké množství lidí, kteří by byli schopni za stažení hudby nebo filmu zaplatit. Existují proto také placené pirátské servery. Pokrývají sice jen část internetového trhu, ale pořád je to alespoň něco. Pokud z nich budete stahovat, je to legální, takže se nemusíte ničeho obávat. Nelegální by bylo jejich sdílení, které se poté řeší dvěma způsoby.


Internetové pirátství prostě nikdy zastavit nepůjde, i kdyby se třeba všichni na hlavu stavěli. Lidé totiž potřebují k životu hudbu nebo filmy. Těžko v dnešní době donutíte lidi, aby se vrátili zpět k CD nebo DVD, když mohou mít všechno online a zdarma.

Taková je prostě dnešní doba a nikdo s tím už nic neudělá.