Závislost jako z televize


Často se setkáváme s případy, kdy je výrobek doslova zneužit pro naprosto jiný účel. Často se nám tomu nechce ani věřit. Někdy se to udrží a původně zamýšlený účel je naprosto nahrazen tím novým, kterému se přizpůsobí i sám výrobce nebo to jen zůstane v pozadí pro hrstku těch, které to ještě nepřešlo. S vzestupem sociálních sítích se také dostaneme k tomu, kdo má jakou závislost a co je kvůli ní schopen udělat. Čím dál populárnější se stává Floral foam, neboli rostlinná pěna, která se převážně používá na aranžování květin, většinou růží. Floral foam dobře drží vodu a je tak pro ně ideální, hlavně je, že jdou do toho stonky dobře zapíchnout.
 
figurky

Proč najednou poptávka mírně vzrostla?

Čím dál větším hitem, asi také proto, že se lidé stávají vystresovanějšími, je něco mačkat a točit se u toho. Ideálně, mačkat něco proto, protože z toho mají lidi dobrý pocit a také proto, že se na vás připojí další podobní pomatenci, kteří budou mačkat s vámi – a vy tak pomalu přispíváte k radosti obchodníků, kteří svůj výrobek posunuli zase o kousek dál na trhu, byť tento směr asi nezamýšleli.

 

Tato pěna se používá přesně pro tyto účely – rozbalit, očichat, na kameru namířit a mačkat, promačkávat, proťupávat a demolovat. Nic víc. Byť stojí taková krabička pěny pár korun, někteří „influenceři“ na sociálních sítích si rovnou objednají velké bloky, které poté nařežou a lámají.
Posedlost něco mačkat je v každém z nás, proto ostatně existují nejrůznější stresové míčky, hračky, mačkací balónky, kroužky atd., které mají pomoci vynervovaným lidem posílit aspoň trošku zápěstí.
 
instagram

Variace

Výrobci sami už zbystřili, a tak nějak nenápadně začínají dělat pěnu v nejrůznějších barvách, se třpytkami, s různou náplní a začínají tak očkem pokukovat po těchto bláznech, kteří si klidně vezmou kilo do auta. Nikdo si nestěžuje, někdo má co mačkat, někdo má větší zisky. Samozřejmě, teď bychom se mohli bavit o té ekologické zátěži, kterou tato chemická sranda vyprodukuje, ale to je zase na dlouhé povídání.