Vracíme se zpět

Na čas jsme si vyzkoušeli tento styl stravy a v podstatě mnozí z nás zjistili, že tímto směrem, se náš život rozhodně dál vést nebude. Vše se odráží na našem zdraví, hmotnosti, náladě, psychice atd. Ano jsme ovlivňováni tím, co děláme, co jíme a jak se chováme. Nejde všechno dělat podle tabulek a vyhnout se všemu, co nám neprospívá, ale vždycky má cesta několik směrů. Přitom nemoci nás nemusí ničit a můžeme se proti nim postavit a bojovat přírodní silou. Díky tomu, že se čím dál více navracíme k darům přírody, tím se objevují na trhu i různé přípravky a produkty. Přitom nejcennější základ všeho máme v podstatě na dosah ruky.

klíčiy

Semínka mají v sobě moc

Ono se řekne semínka, ale jak je konzumovat nebo co s nimi dělat? V podstatě se od nich odvíjí úplně všechno. Můžeme skutečně konzumovat pouhá semínka, jejich klíčky nebo v konečné fázi jejich stvoly nebo plody. Zdravá semínka jsou totiž neocenitelným pokladem. Mohou se přidávat do jogurtů, obilných kaší nebo tvarohových dezertů. Z některých se dá využít olej nebo dokonce vyrobit mléko. Přesto je tu ještě možnost pokročit dál a zakoupit si nádobu, která nám poskytne ještě něco víc. Pro představu lze vybrat ze dvou produktů, například https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/, podle toho, co nám bude lépe vyhovovat. Nebo si lze pořídit klidně oba výrobky a můžeme mít více druhů zdravého sortimentu po ruce.

sazenice

Klíčení je zázrak

V podstatě to není žádná složitá práce. Vybereme si jen takový druh semínek, který nám bude vyhovovat a co máme rádi. Ono totiž ihned v malém klíčku není jen mnoho zdravých látek a vitamínů, ale zároveň chutnají přesně tak, jako zralé plody, jen jsou chutnější a samozřejmě zdravější. Výhoda klíčící misky je ta, že můžeme naráz pěstovat tři druhy, jelikož má připravená tři patra. Pak si můžeme naklíčit ředkvičku, mungo, sóju nebo jinou kombinaci a postupně řady sklízet a zase nechat klíčit jiné rostlinky. Klíčky se dají využít do salátů, polévek, na pečivo nebo jako příloha, případně je lze přihodit do smoothie, zkrátka možností je mnoho. Navíc na kuchyňské lince budeme mít krásnou dekoraci.