Proč vsadit na zábradlí z nerezové oceli

Zábradlí zhotovené z nerezové oceli je snad to nejodolnější řešení, jaké si můžete dopřát.

Po celý rok se jej nemusíte všímat

Že nerezová ocel nerezaví neboli nekoroduje, je známý fakt, a jistě není nutné nikomu z vás vysvětlovat, jak je to možné. Když ponecháte venku na dešti třeba po celý rok nerezový příborový nůž, i po této dlouhé době se jeho struktura prakticky nezmění. Můžete jej pak pouze opláchnout pod vodou od prachu a uklidit do příborníku. To samé se týká i zábradlí, které vystavíte venku dešti tak dlouho, jak budete chtít. Nerezová ocel je prakticky bezúdržbová, nevyžaduje žádné nátěry, broušení a další povrchové úpravy. Pouze ji můžete zbavit nečistot, ale to je to jediné, co bude tento materiál vyžadovat.

nerezové zábradlí

Přečká i extrémní povětrnostní vlivy

Výrobky z nerezové oceli jsou nesmírně houževnaté a pevné. O tom se snadno přesvědčíte, ponecháte-li je venku v jakémkoli ročním období, kde budou vystavené působení prudkého letního slunce, deště, krupobití, silného větru až vichřice, sněhu, ledu a silného mrazu. Málokterý materiál si poradí s extrémy počasí a vám se může stát, že zatímco zábradlí se nic nepřihodí, odnese to vaše střešní krytina, omítka nebo okenní tabule.

nerezová ocel

Hodí se i do interiéru

S nerezovým zábradlím se počítá hlavně ve venkovním prostředí, kde bude vystaveno nepřízni počasí, proto se také s tímto řešením setkáváme poměrně často v různých objektech, jako jsou divadla, koncertní sály, budovy galerií, různé úřady atd. Toto řešení však nachází uplatnění i v interiéru, neboť je poměrně vzhledově zajímavé a hodí se k některým dalším materiálům, jako je dřevo, sklo nebo bíle omítnuté zdivo.

Chcete-li načerpat inspiraci a máte-li zájem o nerezové zábradlí Kmkdesign.cz uvnitř domu, máte možnost využít Internet jako informační portál, kde mnoho profesionálů i amatérů vystavuje své výrobky a řešení, z nichž mnohá jsou skutečně velmi atraktivní.