Přispějte nejen k ekologii


Pochlubte se, co jste udělali v poslední době pro ekologii. Teda tím, co jste udělali pro naši přírodu. Řekněte, co jste udělali, aby se aspoň trochu zlepšily podmínky, které tady panují a které potřebujeme, abychom vůbec mohli žít. Možná se pochlubíte, že jste začali omezovat topení nebo víc dbáte na to, abyste někde nesvítili zbytečně. Ale ruku na srdce – udělali jste to opravdu pro ekologii, pro ochranu přírody? Nestalo se to náhodou jenom kvůli tomu, že se bojíte, jak byste to finančně zvládli, když jsou ty energie pořád dražší a dražší?

panely na střeše

A nebo co jste udělali, abyste měli nižší spotřebu energie aspoň z těch finančních důvodů? Z důvodů, které sice nemají tak dobrý zvuk, ale jsou vlastně taky důležité? Možná jste něco udělali. Ale udělali jste dost, nedalo se udělat ještě víc? Určitě dalo. Pokud jste si třeba právě nepořídili fotovoltaické články.

Všichni už dávno víme, že je to spotřeba energie, čím si ničíme svět. Že plundrujeme přírodní zdroje, jenom abychom měli doma tepleji, abychom mohli všichni jezdit v autech a létat letadly, aby bylo vždycky a všude světlo a podobně. Máme se v těchhle ohledech skvěle a často je nám jedno, že je kvůli tomu čím dál tím zamořenější vzduch a zničenější krajina. A že se navíc blíží doba, kdy staré známé zdroje energie dojdou. Kdy už ropa, plyn ani uhlí nebudou.

panely pod mraky

Měli bychom tedy myslet na lepší současnost a na budoucnost. A měli bychom shánět zdroje energie, které jsou věčné a které nám neškodí. A dokonce se nám i vyplatí. A s tím nám může pomoct fotovoltaika plzeň. Když si tady pořídíme solární panely, budeme mít elektřinu i bez toho, že by se kvůli tomu ničila příroda, a navíc už nás nebude vzrušovat pořád dražší elektřina od dodavatelů. Budeme mít svoje jisté, ušetříme a prospějeme světu, který je jediné místo, na kterém my lidé můžeme a musíme žít.