Praní není věda

Manžel jedné mojí známé, když byla v porodnici s jejich druhým dítětem, zkoušel doma sám prát. Našel si k tomu návod a ještě měl svoji ženu na telefonu. Líčili nám to potom jako veselou historku. Zvládl to. Prádlo se nesrazilo, ani neobarvilo a bylo čisté. Byl na sebe velmi pyšný, bylo to poprvé v jeho životě, co se takového úkolu zhostil. Žehlit už si netroufl, to vyžadovalo příliš umu.
praní prádla v prádelně
Dalo by se říci, že dnes zvládne obsluhovat pračku i malé dítě. Stačí umět číst. Nejsložitější na praní bývá samotné rozdělení prádla na jednotlivé várky, aby k sobě pasovaly barvy a druhy látek.
Doba praní na valše a v neckách je již dávno za námi. Někde na chalupě, kde není tekoucí voda z kohoutku, ještě může mít svoje kouzlo. Doma se ale k této metodě asi nikdo vrátit nechce. Moderní pračky nám ušetří spoustu času a ocení je hlavně velké rodiny s dětmi.

buben pračky
Druhy praček

·         S předním plněním
·         S vrchním plněním
·         Pračky se sušičkou
Vybrat si můžete z různých hloubek podle potřeby a velikosti koupelny nebo prádelny. Výška bývá kolem 80 – 85 cm. Na trhu je mnoho různých značek, které se poměrně výrazně liší cenou. Pozornost věnujte hlavně hlučnosti a energetické třídě. Jinak platí, že je dobré se držet zlaté střední cesty a není nutné kupovat zrovna tu nejdražší. V dnešní době konzumu budete muset nejspíše stejně za pár let kupovat novou. Dnes můžete mít klidně i inteligentní pračku, kterou lze ovládat z chytrého telefonu.
nastavení pračky
Máte-li doma vhodné místo a perete často větší množství prádla, vyplatí se Vám zajisté také sušička. Bývá lepší samostatně stojící. Je-li součástí pračky, může se Vám stát, že budete častěji volat opraváře. Sušička s pračkou mohou být umístěné nad sebou nebo vedle sebe, abyste nemuseli prádlo daleko přenášet. Bude krásně nadýchané a voňavé a bude stačit ho jen složit. Na žehlení můžete zapomenout.