Nákup nové tiskárny

Nejprve si musíte říct kolik materiálů budete tisknout a jakou kvalitu potřebujete. Tiskárny nejprve rozdělujeme jako barevné a černobílé. Pro disk různých textů nebo dokumentů bohatě postačí černobílá. Pokud vytisknete spoustu účtenek a chcete velice levný provoz, tak si pořiď jehličkovou tiskárnu. Její pořizovací cena bude pravděpodobně vyšší, ale za provoz dáte opravdu minimum peněz. Jen je celkem hodně hlučná a tiskne pomaleji. Další mnohem využívanější je klasická laserová černobílá, kterou známe pravděpodobně všichni. Tiskne hodně obstojně za malé provozní náklady.
zásobník tiskárny
Doplňuje se do ní toner, jenž Vás vyjde také levně. Můžete si koupit i tento typ akorát barevný, ale ten se výrazně prodraží oproti předchozímu. Celé to funguje díky odporu vodičů a prášku, jenž je nabit polaritou stejnou, jenž má válec. Poté se tento prášek ještě zažehluje při vyšší kvalitě, aby neztrácel své vlastnosti. A poslední nám zbývá inkoustová tiskárna. Do ní budete muset kupovat náplně s inkoustem, jenž je v tiskárně obvykle pět. Tisk obrázků má pěknou kvalitu a má příznivou pořizovací cenu. Na druhou stranu najdeme i nevýhody. Hned první je drahý provoz, protože s náplň je drahá a malá, takže s ní toho moc nevytisknete. Pro firmy s vysokými nároky se vyplatí tento typ jen s možností doplňování barvy přímo do nádobky zabudované v tiskárně.

Barevná tiskárna

Požadavky a nákup náplní

Každé zařízení má základní údaje, díky kterým se můžeme orientovat při výběru. Hned prvním se udává rychlost tisku. Pokud budete zařízení používat doma, tak bych klidně tento údaj přeskočil, protože je jedno o kolik sekund později vytiskne daný soubor. Dále se zaměřte na možnosti připojení. Dnes se běžně tyto přístroje ovládají přes WIFI. Potom zde máme možnosti formátu. Pro nás je důležitý formát A4 a menší, ale firmám tento formát asi stačit nebude. Naposledy nesmíme zapomenout na nesmírně důležitou kvalitu tisku. Před samotným nákupem si také musíte uvědomit kolik peněz jste za ni ochotni utratit. Potom budete muset za určitou dobu koupit toner či inkoust, protože výdrž tohoto zboží není nekonečná. Proto kupujte levné náplně do tiskárny pro finanční úsporu.