Mít čistou vodu je přáním všech

S blížícím se létem, se mnohým z vás hromadí i povinnosti spojené s práci na zahradě a zabezpečení vašeho pohodlí na ní. Je potřeba dát vše opět do pořádku a zajistit aby léto, které strávíte bylo nezapomenutelné a plné zážitků. Vaše zahrada vám v tom může pomoct i poskytnutím dokonalého osvěžení ve vašem bazénu, který bezpochyby vlastníte i vy. Jak ale udržet vodu v něm průzračně čistou po celé letní období? Je to problém, se kterým se potýká většina majitelů bazénů.
průzračná voda


Co na nečistoty dovede opravdu vyzrát?


Všichni vlastníci bazénu se snaží postarat prakticky nepřetržitě o to, aby byla jeho voda způsobilá k plavání a nutnému osvěžení v horkých dnech. Čističů, přístrojů a chemie je nespočet, ale často se stává, že mnohdy nic nepomůže. Chce to ovšem nepřestávat zkoušet všechny dostupné přípravky, které by mohli alespoň zlepšit hodnotu vaší vody. Čím více chemie do vody nasypete, nebo nalijete, tím bude chemičtější a dráždivější pro vaši pokožku a v neposlední řadě to může mít dopad na vaše zdraví. Vybírejte proto z produktů, které se snaží zajistit správné ph vody a nejsou tak škodlivé pro vás a vaše zdraví.


Počáteční čistění je základ k úspěchu


Předtím, než se budete starat o kontrolu vaší vody v bazénu, musíte věnovat důkladnou a poctivou péči jeho vyčištění. Co můžete použít při jeho prvním umytí před příchodem teplých letních paprsků?
1.     SAVO– nemějte strach použít větší množství, tato kyselina zničí zažranou špínu, která si vyžaduje chemický přípravek.
2.     OCET– zbaví váš bazén vodního kamene a také nepříjemného zápachu po použití přípravku sava.

3.     CILIT BANG, PULIRAPID, AZURO– tyto přípravky můžete použít pro zažrané nečistoty obzvláště po zimě, kdy se na bazénu udržovali delší dobu.
bazén na terase
Po dokonalém vyčištění vašeho bazénu ho můžete napustit vodou, která ovšem ještě není vhodná ke koupání. Je důležité myslet na to, co je potřeba udělat dále:

–       zprovoznit čističku vody

–       postarat se o dokonalou filtraci

–       použít chlor a chlorové tablety

–       napravit ph plus, nebo ph mínus

–       používat průběžně přípravky, které pomohou vodu zneutralizovat