Koupejte se pouze v čisté vodě

Koupání na zahradě má celou řadu přínosů, ale v případě, že nepoužíváte ty správné dezinfekční preparáty, může se jednat i o hazardování se zdravím.

Koupejte se pouze v čisté vodě

Vzhledem k tomu, že vlna veder je v několika málo posledních letech celkem standardem, hodně majitelů rodinných domků se rozhodlo, že si pořídí nějakou formu vodní plochy, nejčastěji bazén. Jsou docela levné a není potřeba kvůli nim nic budovat. Řeč je samozřejmě o nadzemních modelech, které stačí jen složit a pak napustit vodou. Nejsou sice po rozměrové stránce kdovíjak skvělé, ale chcete-li se jen občas zchladit, případně si trochu zadovádět ve vodě, jsou více než dostačující.

Pohodička u vody

Aby však nebylo vaše koupání nebezpečnější, než by mělo být, neměli byste zapomínat i na takovou samozřejmost jakou je bazénová chemie. Divili byste se, ale dost lidí na toto právě zapomíná a pak se diví, že musí chodit dvakrát týdně ke kožnímu lékaři. Nebuďte jako ani a používejte ty správné preparáty. Ušetříte si celou řadu obtíží.

Široký výběr

Vodu můžete vyčistit mnoha způsoby. Rozhodně byste si měli pořídit speciální síťku s teleskopickou hlavicí na lovení pevných nečistot. Nezdá se to, ale i ty mohou udělat ve vodě pořádný humbuk. Dobrým řešením je i koupě plachty, která se aplikuje hlavně na noc a má zamezovat nečistotám dostat se na hladinu. Hlavními bojovníky s nečistou vodou jsou však chemické látky, které se dají pořídit v každém specializovaném obchodě. A nemylte se, není to jen chlór, co se dá dnes koupit. Výběr je daleko širší než před lety.

Voda by měla být co nejčistčí

Co si zvolit?

Ne každý se v preparátech určených pro čištění bazénové vody vyzná. Proto by vaše první volba měla být to, co kupují všichni, tedy chlorové tablety. Chlór je účinný a docela levný. Není ale pro všechny. V případě, že vás či někoho z rodiny trápí třeba atopický ekzém, je lepší dráždivý chlór vynechat a pořídit třeba mořskou sůl se solonizační jednotkou. Nechcete-li vyhazovat zbytečně mnoho financí, je tu ještě možnost vybrat si dezinfekci, která má jako aktivní složku kyslík. Je sice o něco dražší než chlorové přípravky, ale za to je nedráždivá.