Konec klasickým SIM kartám – zabudované e-SIM přichází!


Jak jistě všichni víme, všechno jde do popředí. Hlavně tedy vše, co se týká technologií. Nová móda budou tzv. e-SIM, které nahradí naše běžné SIM karty. Je jasné, že tak jako všechno má i tenhle případ své odpůrce a příznivce.
sim karty

Možná jste již někde na internetu zachytili články, kde se právě o e-SIM psalo. Jestliže ne, pak nemusíte zoufat. Ani vy již po přečtení dnešního článku nezůstanete pozadu.

Tak jako všechno si i SIM karty prošly mnohými změnami. Změnily se tedy hlavně jejich velikosti. Abychom právě pořád nemuseli řešit zmenšování těchto karet do různých chytrých telefonů, T- mobile přišel na řešení.

SIM karta se stane trvalou součástí našich mobilních telefonů. Výhoda je taková, že se bude moct spravovat nebo aktivovat na dálku.


První takovéto telefony budete moct vidět již na přelomu roku 2017/2018. Očekává se, že e-SIM se rozšíří tak rychle, že se do deseti let přestanou klasické SIM karty úplně používat. Počítá se s tím, že kolem roku 2027 již nebude existovat nikdo, kdo by používal starou plastovou SIM kartu.

Aby se e-SIM zavedla, bude nutné navštívit prodejnu vašeho operátora. Vestavěná SIM karta má podobu čipu a obsahuje informace o profilu uživatele.
sim karta

Říká se, že rozvoj a vůbec vznik e-SIM je spjato s rozvojem tzv. internetu věcí kdy kolem roku 2020 bude přes 300 miliard zařízení připojeno a vy budete schopni je právě díky této novince ovládat.

Technologie e-SIM je již spuštěna v USA a Velké Británii. Tuhle myšlenku provozuje nejen Apple ale také i firma Samsung.

Nemusíte se bát, že by vestavěné SIM karty měl pouze T- mobile. I Vodafone na zavedení e-SIM také pracuje.

Spoléhá se i na to, že se zlepší zkušenosti zákazníků a zvýší se veškerá spolehlivost všech chytrých telefonů.


Bude to ještě velmi zajímavé. Počkáme si tedy a uvidíme, co nám tahle nová vymoženost všechno přinese.