Komu jednou dáte své peníze?


1)      Švihák a gentleman
Na schůzku s vámi se ukáže ve zbrusu novém Gucchi nebo Armani obleku, pěkně voní, pěkně vypadá. Má možná i strniště a knotek, aby vypadal trochu mladě, zatímco business formal a odvážné hnědé polobotky k tomu nasvědčují tomu, že tenhle člověk se zkrátka vyzná. Bude vědět, co chce, co chcete vy, jediné, co stačí, tak je investice. Má přesně propočítáno, co vám dá, co si nechá a co se stane. Ujišťuje vás, že to, na čem právě teď dělá, je přelomové, neskutečné a je jenom otázkou času, než stane na pozici legend. Samozřejmě, investoři se jenom hrnou, a tak se rozhodl dát i vám šanci na jeho úspěchu.
Šaty dělají člověka a každý ví, že pokud se dobře postará o sebe, postará se dobře i o vaše peníze. Ale kde vzal takový mladý člověk na ten krásný oděv a to pěkné auto. A proč se jeho obchodní historie skládá z fronty zlikvidovaných společností.

rozcestí
 
2)      Takový ten týpek s batohem
Přišel za vámi po svých nebo autobusem, má díru v černých botech ve kterých má bílé ponožky. Není to tak, že by snad byl nějak neupravený nebo smrděl, prostě jen nevypadá jako člověk, který by si šel pro milionovou investici. Má nějaký ten pěkný plán, dokonce to dává smysl – kdyby to tak někdy v nějakém možném vesmíru klaplo. Člověk nechce nic říkat, ale po chvíli je mu trapně a tak raději odloží další schůzku, protože nenabízet letenky a jenom porovnávat ceny, tak to je trochu zbytečné no ne?

zeměkouile
 
3)      Širší chlapík, který se vyzná ve Star wars a studuje úplně jiný obor
Možná má vadu řeči, má pár špatných vtipů, vystudoval dramaturgii, ale už vedl i nějaký ten podnik a má další nápad, který by mohl klapnout, inspiroval se ve Švédsku. Pěkně oblečený bez díry v botách, ale jde vidět, že to není to jeho a nejraději by si vzal tepláky.

finance
 
Komu byste svěřili peníze?
1) je tak 50 / 50, buď vám vydělá spoustu peněz a vy zbohatnete s tím, že si dokonce něco ulijete z nově likvidované společnosti anebo to dopadne tragicky, on bude mít lambo a vy budete chudší.
2) založila nejnavštěvovanější web, který porovnává ceny letenek po celém světě a má dnes více než 4500 tisíce zaměstnanců worldwide.
3) má firmu s obrovským potencionálem vydělat hodně pěkné peníze, ale je třeba zkušenějšího vedení a možná i trochu risku.