Hmota ke tvoření

Aranžovací hmota Lepaso se dá koupit kdekoliv, protože je velmi lehce dostupná. Já sama jsem si ji kdysi kupovala v papírnictví nebo i květinářství. Moc se mi líbí modelovací hmota průhledná, protože se do ní dají dát různé barevné kuličky a další podobné barevné dekorace. Taky jsem měla aranžovací hmotu růžovou, kterou jsem využívala hlavně na valentýna.

aranžovací hmota

Ráda jsem tvořila srdíčka a různé květiny. K tomuto tvoření z aranžovací hmoty mě přivedla moje maminka. Ta moc ráda něco dělala. Taky skvěle pletla a háčkovala a později, když už neměla pro koho plést, tak si přivzala jako koníček aranžování. Ze začátku do této hmoty zapichovala různé květiny nebo postavičky. Dávala je klasicky na hřbitov, kam taky vlastně původně patřily. Jenže postupem času to maminku chytlo více, tak se nesoustředila na smuteční aranžovací hmoty, ale zkoušela dělat i jiné. Například umělé květiny dělala přímo z oné hmoty. Není to sice jednoduché, zabere to hodně času, ale výsledek prý stojí za to. Mě se to moc líbilo. Nyní je ale více druhů aranžovacích hmot. Dříve to bylo omezené jak kvalitou, tak i barvou nebo druhem, ale nyní je toho tak moc, že se člověk v tom ztrácí.

hmota pro aranžování

Aranžovací hmoty jsou skvělé i jako dekorace do prodejen do výloh. Třeba na Velikonoce se velmi hodí aranžovací hmota. Dají se do ní pěkně naaranžovat velikonoční vajíčka nebo postavičky králíčků. Takovou podobnou dekoraci mám doma a jsem na to pyšná. A víte proč? Dělal ji můj syn. Ano, samozřejmě není úplně dokonalá z designového hlediska, ale pro mě je naprosto perfektní. Taky jsem zkoušela další postavičky z aranžovací hmoty, ale syn si je všechny přivlastnil, takže moje dílo bylo zničeno. Ale nevadí. Zítra je taky den a můžu si potom naaranžovat plno výtvorů. Chcete to zkusit taky? Klikněte na náš web a vyberte si z naší nabídky aranžovacích hmot.