Filtrační konvice, filtry

Každý z nás potřebuje a musí pít, a je jedno, jestli má vlastní vrt, studnu nebo je odkázán na vodovodní sítě. Pokud nedostanete označení, že je vaše voda kojenecká – co to pro vás vlastně znamená?

voda z kohoutku ve sklenici
Pitná voda

Dle zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví má voda s označenímpitná jasně dané definice a hygienické nároky, které musí splňovat jak po chemické tak i fyzikální stránce. Je všeobecně platné, že voda z kohoutku není vyloženě “čistá“ ale může obsahovat nepatrné množství biologických, chemických a dalších látek, ale pouze v přípustné míře, dané zákonem. Přičemž na to celé dohlíží Státní zdravotní ústav.

voda tekoucí do dřezu
Proč tedy filtr?

Potom, co jsme to tu právě vysvětlili, by vám mohlo přijít, že ani žádný filtr nepotřebujeme – ALE! Pokud si pořídíme konvici s filtrem na vodu nebo filtr samotný, mile nás to překvapí. A čím? Především výbornou chutí tím, že přechodně změní její tvrdost. To určitě ocení především lidé z oblastí s více či velmi tvrdou vodou. Tam je ten rozdíl nejzřetelnější.
Zároveň nás (téměř) zbaví těžkých kovů, chlóru a jeho sloučenin nebo dusičnanů, které jsou ve vodě velmi často zastoupeny. Bohužel ale mínusem může být i ochuzení vody o některé, pro nás příznivé minerály.


Podle čeho vybírat

Především musíme vědět, kam filtr chceme umístit a pro jaké účely. Práce, byt, jen pro sebe, pro vícero lidí, …
Dle toho můžeme zakoupit jen “osobní“ konvici s filtrem, nebo přímo speciální filtry na pitnou vodu z kohoutku či nejrůznější zařízení, které lze použít do práce místo klasických barelů s vodou.
Není problém si vybrat dekorativní vystyleovanou konvičku, která bude ladit do vašeho interiéru, popřípadě bude filtr tak maskovaný, že jej nebudete mít na očích vůbec.
 
Každopádně jde o super vychytaný výrobek, který určitě oceníte, především ze stránky super chuti kvalitní vody, která je pro nás tak důležitá. Tak proč si ji neudělat dobrou?