Darujte jedině krásné a zdraví nezávadné hračky

Každý, komu se v blízké minulosti narodilo miminko, se snaží, aby se správně rozvíjelo a vyrostl z něj slušný, zdravý a úspěšný člověk. K tomu aby se tak stalo, ale vede řada několika posloupných kroků. V první řadě je zapotřebí, aby bylo dítě milováno (ale nikoliv příliš rozmazlováno). Každý kdo má svého potomka rád, chce mu na Vánoce pod stromeček nadělit mnoho krásných dárků. Nicméně hraček je mnoho a je zapotřebí vybírat ty správné.dřevěný most.jpg
V poslední době byla prokázána škodlivost mnoha interaktivních a plastových hraček. Následně nastal příklon ke klasickým dřevěným (a pokud možno českým) výrobkům. Máte-li doma čerstvé novorozeně, s hračkami pravděpodobně ještě nepochodíte. Nicméně hraček pro miminka od 6 měsíců ChytraLiska existuje celá řada.
Můžete si z vybrat z klasických, nebo interaktivních. Mezi nejoblíbenější patří dětská odrážedla, díky kterým se potomek učí koordinaci pohybu a to velice zábavnou formou. Často bývají vyrobená ze dřeva, nebo plastu. Nicméně plastové výrobky nebývají kvalitní a často mnoho nevydrží.
Mezi výukové patří takzvané „co kam patří“. Jedná se o výukové prostředky pro ty nejmenší caparty. Díky nim se mohou učit rozpoznávat oblíbené pohádkové postavičky, roční období, zvířátka a podobně.
Pokud byste měli doma malého pomocníka, který rád napodobuje vše, co děláte, jistě by vám neměla doma chybět plně vybavená dětská kuchyňka, gril nebo třeba ponk. Záleží jen na tom, co vaše dítě nejvíce baví.dřevěné auto.jpg
Další velice oblíbenou skupinou jsou ty, které rozvijí kreativitu. Sem můžeme řadit například hudební nástroje (kytara, bubínek, flétna, harmonika a mnohé další). Prostřednictvím těchto nástrojů můžete objevit skryté vlohy potomka již v útlém věku.
Ať už si vyberete jakoukoliv hračku, vždy dejte přednost kvalitní české výrobě (pokud možno ze dřeva), nežli nekvalitním výrobkům z Číny. Sice se jedná o dražší variantu, ale zárukou vám bude zdravotní nezávadnost (plus podpoříte českou ekonomiku).