Co vše musíte zvážit, než začnete vybírat novou postel? Poradíme vám, jak se správně rozhodnout.


Spánek je pro všechny nás velmi důležitý a bez něj nemůže naše tělo správně fungovat. Průměrně prospíme až třetinu svého života a proto je velmi důležité na čem spíme. Kvalitní a pohodlná postel je základ, jak ji ale správně vybrat?

z kvalitní a pohodlné postele se vám nebude chtít vstávat

Když vám záleží na zdraví a kvalitě

Především je potřeba ujasnit si, z jakého materiálu by vaše nová postel měla být. Mezi ty nejkvalitnější postele patří bezpochyby ty z masivu. Přírodní materiál je nenahraditelný, dřevěná postel je navíc velmi odolná, vyznačuje se svou dlouho životností, je odolná proti poškrábání, poničení a rozhodně také nebude vrzat. Přírodní dřevěný materiál je zdravotně nezávadný a poskytne vám ten správný základ pro váš zdravý a kvalitní spánek.

Důležité je i pohodlí. Proto také zvažte rozměr zvolené postele. Do menších prostor se pro dva spáče bude hodit postel z masivu 140×200. Tento rozměr ale ocení i jeden člověk, který si rád užije dostatek prostoru během spánku. Je jen na vás jak se rozhodnete, záleží samozřejmě i na prostorových možnostech každého z vás.
nábytek z masivu má kouzlo

Postele na celý život

Postel z masivu vám bez nadsázky vydrží skutečně skoro celý život. Nepotřebuje ani příliš velkou péči, protože dřevo samo o sobě je dost pevný a spolehlivý materiál, který je navíc vhodný i pro alergiky, astmatiky nebo malé děti. Masivní postele se vyrábějí z několika různých typů dřeva. Pokud budete postel využívat každý den, je vhodné zvolit dřevo, které má výbornou pevnost. Nejčastěji to jsou postele z dubového, borovicového nebo bukového dřeva. Oproti tomu postele ze smrkového dřeva, které je o něco měkčí se hodí spíše pro občasné spaní.

Tvrdost dřeva se zásadně odráží na stabilitě konstrukce celé postele. Čím tvrdší dřevo, tím samozřejmě lépe. Všechny dřevěné postele lze sehnat v různých barevných odstínech a umístnit se tedy dají do každého interiéru bez ohledu na jeho styl.