Budoucnost v rukou digitální ekonomiky


Co je vlastně digitální ekonomika

Stručně řečeno se jedná o převratný způsob alokace zdrojů v oblasti komunikační, základem všeho je internet. Na začátku byla digitální forma transakcí a s tím souvisejícího podnikání formou např. e-shopů a internetových obchodů.
žena a ufo.jpg

Jak je to ve světě  

Velký rozmach v celém světě zaznamenává v posledních letech digitální ekonomika, a to především v hospodářských odvětvích. Společnosti, které upřednostňovaly klasické obory činností, se nyní otevírají změnám a plně se začleňují do nových moderních trendů. Země, které by se tomuto rozvoji nechtěly přizpůsobit, by se tak mohly s velkou pravděpodobností vystavit negativnímu dopadu na dosud fungující ekonomiku.

Podíl digitální ekonomiky byl před třemi lety 4,2% hrubého domácího produktu. V hospodářských odvětvích pak našlo uplatnění více než patnáct milionů lidí, do budoucna by se tento počet měl zvyšovat. Ve Spojených státech amerických by měl být v následujících letech zájem především o počítačové specialisty (konkrétně v oblasti softwarových technologií a marketingu), což je zapříčiněno růstem dat.
pohled na světlo.jpg

Jak jsme na tom v České republice

Ani Česká republika nezůstává v této nové oblasti pozadu a snaží se přizpůsobit digitální ekonomice. Společnosti z různých koutů světa se snaží přesunout svá střediska do Čech, jedním z důvodů je i to, že čeští odborníci mají co nabídnout. Jediným záporem by mohlo být to, že trh práce má své limity a není jednoduché vyhledat kvalitní a zodpovědné zaměstnance, svou velkou roli zde hraje i konkurenceschopnost.

Česká republika by za celosvětovým trendem v oblasti digitální ekonomiky zaostávat v žádném případě neměla, tomu se bude muset přizpůsobit především dosavadní trh, ale i  snaha vyhledávat schopné pracovníky s nápady, kteří by zvládali na současný trh zavádět nová řešení.